Vill ni besöka oss på skolan?

Besöksadress

Vendevägen 30 A, 182 62 Djursholm

Telefon skolan/fritids

Telefon förskolan

SMS 073-5255729
Telefon 08-7552393

Öppettider

Förskolan
07.30-17.00 varje dag

Skolan
F-3 8.30-14.00 måndag-fredag
4-6 8.30-15.00 måndag-fredag

Fritidshem
Öppettider 07.30-8.30 samt 14.00-17.30

Personal

Mailadress till personal är förnamn.efternamn@vendestigen.se

Rektor och huvudman
Eva Ekendahl
eva.ekendahl@vendestigen.se, 070-7568360

Förskolan

Elin Jakbo – Arbetslagsansvarig – Förskollärare
elin.jakbo@vendestigen.se

Johanna Aspenberg – Förskollärare
johanna.aspenberg@vendestigen.se

Mona Jakobson – Förskollärare
mona.jakobsson@vendestigen.se

Antonia Sjöö – Barnskötare
antonia.sjoo@vendestigen.se

Skolan

Förskoleklass
Therese Åkerberg –  Ansvarspedagog
therese.akerberg@vendestigen.se

År 1 och År 2
Marie Gustafsson – Arbetslagsansvarig Skola – Ansvarspedagog
marie.gustafsson@vendestigen.se

År 3 och år 4
Sofia Rönn – Ansvarspedagog
sofia.ronn@vendestigen.se

År 5 och år 6
Annika Markanich – Ansvarspedagog – Förstelärare
annikab.markanich@vendestigen.se

Speciallärare
Malin Gylesjö 
malin.gylesjo@vendestigen.se

Moderna Språk
Adrian Bayardo Layaco – Spanska
adrian.lacayo@elevverket.se

Janet Lindström – Tyska
janet.lindstrom@vrg.se

Helene Karlsmo – Franska
helene.karlsmo@elevverket.se

Träslöjd
Per Ek
per.ek@danderyd.se

Syslöjd
Wanda Wlodarczak
wanda.wlodarczak@vendestigen.se

Musik
Johanna Gard Tugetam
johanna.gard@danderyd.se

Skolsköterska
Gunilla Serlén
gunilla.serlen@vendestigen.se

Skolläkare
Ulrika Nykvist
ulli_nykvist@hotmail.com

Fritids

Jonas Hörberg – Arbetslagsansvarig
jonas.horberg@vendestigen.se

Wanda Wlodarczak – Fritidspedagog och elevassistent
wanda.wlodarczak@vendestigen.se

Altayeb Mohammed – Fritidspedagog och elevassistent
altayeb.mohammed@vendestigen.se

Samah Al Azzawi – Fritidspedagog och extralärare matematik
samah.alazzawi@vendestigen.se

Övrigt

Rektor
Eva Ekendahl
eva.ekendahl@vendestigen.se

Ekonomiansvarig

Maximilian Ekendahl
maximilian.ekendahl@gmail.com

Webbansvarig
Rakel Ekendahl
rakel.ekendahl@vendestigen.se